Jak dezynfekować maskę antysmogową Vaire?

opublikował Vaire

Maska antysmogowa to element garderoby będący w bezpośrednim kontakcie z twarzą. Dlatego bardzo ważne jest to, aby pamiętać o jej odpowiednim czyszczeniu. Odpowiednia higiena maski pozwoli uniknąć chorób, a także wyprysków skórnych.

Zobacz instrukcję poniżej.

Pranie maski antysmogowej Vaire

Wyjmij filtr z maski. Wypierz maskę ręcznie lub w pralce w temperaturze maksymalnie 40 stopni bez wirowania. Maskę możesz wyprać razem z zaworami lub bez. Najlepszy rezultat osiągniesz wyjmując zawory. Ułatwi to późniejsze prasowanie.

Zawór rozdzielisz wsuwając płaski element między materiał, a plastik. Następnie oddziel te dwa elementy.

Czyszczenie zaworów w masce antysmogowej Vaire

Każdy z trzech elementów zaworu wyczyść pocierając przy użyciu płynu do mycia naczyń i wody. Następnie wysusz papierowym ręcznikiem.

Suszenie maski Vaire

Wysusz maskę z dala od zanieczyszczeń. Proces suszenia nie powinien trwać dłużej niż dobę, aby uniemożliwić rozwój mikroorganizmów. Szybszy proces suszenia uzyskasz przy wykorzystaniu źródła ciepła i/lub pomieszczenia o niskiej wilgotności.

Prasowanie maski antysmogowej Vaire

Prasowanie masek ochronnych jest niezwykle ważne. Zabija drobnoustroje, które mogły pozostać po praniu. Wyprasuj maskę w trybie przeznaczonym do bawełny (150-180 stopni) wykorzystując strumień pary wodnej.

Włóż zawór do maski, pamiętając o umieszczeniu żółtej membrany wewnątrz.

Złóż maskę na pół i zamknij w naszym aksamitnym etui na maskę antysmogową. Pamiętaj także o zachowaniu sterylności futerału na maskę.

Aby przedłużyć żywotność elastycznego noska w masce zginając ją zachowaj przynajmniej 10-stopniowy kąt.

Używanie środków do dezynfekcji na masce antysmogowej

Jeśli chcesz szybko zdezynfekować maskę antysmogową możesz w tym celu wykorzystać specjalne płyny na bazie alkoholu. Pamiętaj, że wykorzystywany środek musi w pełni odparować. Substancja musi być bezpieczna dla skóry i dróg oddechowych.

Pozostałe wpisy