Blog o maskach antysmogowych

Dowiedz się więcej o maskach przeciwpyłowych. Jakie zagrożenia niesie poziom smogu w Polsce?
Poznaj polskiego producenta masek antysmogowych Vaire.

Dlaczego smog jest szkodliwy?

Zwiększa ryzyko śmierci na choroby współistniejące. Powoduje alergie, choroby płuc oraz choroby układu krwionośnego – smog, szkodliwy dym, wytwarzany przez człowieka dla człowieka i całego środowiska… Dlaczego smog jest aż tak niebezpieczny? W jaki sposób mu przeciwdziałać? Przeczytaj w naszym artykule dla czasopisma "Mamą Być"

Czytaj wpis

Jak dezynfekować maskę antysmogową Vaire?

Maska antysmogowa to element garderoby będący w bezpośrednim kontakcie z twarzą. Dlatego bardzo ważne jest to, aby pamiętać o jej odpowiednim czyszczeniu. Odpowiednia higiena maski pozwoli uniknąć chorób, a także wyprysków skórnych. Zobacz instrukcję poniżej.

Czytaj wpis

Zawory w masce antysmogowej - po co?

Jeśli pierwszy raz spotkałeś się z maską z maską z czarnymi plastikowymi zaworami możesz zastanawiać się jaki jest ich cel. Dwa zawory w maskach antysmogowych Vaire są częścią systemu wentylacyjnego masek. W dalszej części wpisu przeczytasz jaką rolę pełnią i czy są bezpieczne.

Czytaj wpis

Odblaskowy pasek do maski antysmogowej - czy warto?

Czy warto kupić odblaskowy pasek do maski antysmogowej? Czy pasuje do masek higienicznych? Dowiedz się z tego artykułu o uchwytach szyjnych na maski.

Czytaj wpis